Új év, új táncelőadások. Összegyűjtöttük január ígéretesnek tűnő eseményeit.

 

Molnár Csaba: DEKAMERON

2015. január 9. 20.00 óra Trafó KMH

dekameron

Karaoke, sztriptíz és vámpírok – pestis sújtotta vidékek történeteiben elmesélve. 2014 Budapestje Boccaccio novellafüzérének történeti és szerkezeti keretei között. Eltáncolva, megénekelve és elbeszélve. A közönséges és a szent, a bűnös és az erényes, a komikus és a tragikus között ide-oda mozogva alkot képet jelenünkről Molnár Csaba Dekameronja, ítéletek nélkül, felszabadultan. Az ismert táncművész ezúttal saját koreográfiájával lép a közönség elé, május 9-én és 10-én a Trafóban.

A Dekameronban két iskola találkozását láthatjuk: a Budapesti Tánciskola és a P.A.R.T.S. egykori növendékei álltak össze, s hoztak létre egy nagy sikerrel kecsegtető produkciót.

 

Rendező: Molnár Csaba

Alkotók: Cuhorka Emese, Dányi Viktória, Molnár Csaba, Marco Torrice

Zene: (montázs) J. Mahler, J.S. Bach, I. Stravinsky, C. Janequin, Mizsei Zoltán

Jelmez: Molnár Csaba

Fény: Dézsi Katalin

Produkciós vezető: Rácz Anikó

Producer: SÍN Kulturális Központ

Támogatók: EMMI, Départs, Európai Unió Kultúra Programja

 

 

Sivasakti Kalánanda Táncszínház: Az idő ura

2015. január 27. 19.00 óra Marczi Közösségi Tér

siva_idoura

Az embert az idő fogalma már ősidők óta izgatta. Sok történetben az idő és a halál azonos fogalommá válik. Indiában ő Kála, az idő és a halál, aki, mint egy komisz démon játszik az emberekkel. Megleckéztetésére, megzabolázására csak a legfelsőbb isteni erő képes: Siva. Szimbolikus mitológiai történet tehát az idő legyőzése. Kála azonban nem adja fel. Ezúttal szerelemisten formájában próbálja Siva erejét csökkenteni. Siva haragra gyúl, a harmadik szeméből kilövellő tűz elégeti a szerelem istenének testét, ám annak mesterkedése mégis eléri célját. Siva szerelmes lesz, megtalálja méltó női párját. Ereje ez által, ahelyett, hogy gyengülne, még inkább megnő. A férfi és női erő egysége helyre állítja a világ rendjét és egyensúlyát.

Zene / Music: Lerch István

Díszlet, kellék / Sets and props: Oldal István

Jelmez / Costumes: Csekő Etelka

Koreográfia / Choreographed by Somi Panni

 

Dányi – Molnár – Vadas: Nyúzzatok meg

2015. január 10. 20.00 óra Trafó KMH

laban_nyuzzatok_meg
„holnaptól megváltozom, de nem garantálom, hogy olyanná válok, amilyenné te
szeretnéd, hogy váljak
egyébként már tegnap óta más vagyok, csak nem vetted észre,
észre sem veszel
érthető hisz tegnap este már eltűntem
ne nézz így rám
olyan vagy mint anyád
anyáddal én nem sokra megyek
vagy vele kéne kezdenem
de mit
leköltözöm vidékre
ott jobb a levegő”

Dányi Viktória, Molnár Csaba és Vadas Zsófia Tamara fiatal „tánccsinálók“. Először a Bloom! társulat 2012-es darabjában (Közel a vég) dolgoztak együtt, ezúttal azonban a társulattól függetlenül, önálló alkotókként fogalmazzák meg és állítják színpadra gondolataikat. A folyamathoz két fiatal zenész (Czitrom Ádám és Porteleki Áron) is csatlakozik, akiket nemcsak kísérletező zenéjükkel, de szereplésükkel is behívnak kreatív együttműködésükbe.

Öten mesélnek kapcsolataikról, szerelmeikről, viszonyaikról, majd leképezik, lecsupaszítják, lenyúzzák és elemeire bontják őket, hogy közelebb kerülhessenek hozzájuk. A változó térben, a tánc és zene szövetéből formát öltő jelenetek, ráközelítenek egy-egy élethelyzetre, mely folyamatos átalakulások során újabb és újabb értelmet kap. Mind a tánc, mind a zene szélsőséges fizikai és érzelmi végletek között cikázva, hol gerjesztik, hol kioltják egymást. Hasonlóképpen, a darab különböző előadói műfajokat csúsztat egymásra.

A kapcsolatok groteszk mivoltát bemutató előadás, szerkezetét és alkotói módját tekintve asszociációs struktúrákat követ. Játékosan, szeretetből nyúzunk, vállalva a padló erejét.

Alkotók, előadók:

Dányi Viktória, tánc

Molnár Csaba, tánc

Vadas Zsófia Tamara, tánc

Czitrom Ádám, gitár, effektek

Porteleki Áron, dob, brácsa

Díszlet: Terebessy Tóbiás

Jelmez: Artista

Fény: Dézsi Kata

Produkciós vezető: Rácz Anikó

 

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, SÍN Kulturális Központ, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Műhely Alapítvány, Új Előadóművészeti Alapítvány, Élőkép társulat

 

 

Forrás: Táncélet.hu