Szeptember 12-én, szombaton 19.00-kor Szamosi Judit mutatkozik be az IKF (Ifjú Koreográfusok Fóruma) keretében a Bethlen Téri Színházban.

A Közép-Európa Táncszínház immár kilencedik alkalommal ad lehetőséget a pályájuk elején lévő alkotókat támogató programjával egy kiválasztott fiatal koreográfusnak, hogy egy hétig dolgozhasson a KET táncosaival, a hét végén nyilvános bemutatkozással.

A Közép-Európa Táncszínház 2015-ös pályázatának eredményeként újabb három fiatal kapott lehetőséget, hogy alkothasson és nyilvános bemutatót tarthasson munkájából. A program részeként a kiválasztott koreográfusoknak a Közép-Európa Táncszínház rendelkezésére bocsátja nyolc profi táncosát és próbatermet biztosít, ahol egy héten keresztül kísérletezhetnek.

A nyertes pályázónak rendelkezésére áll továbbá a Bethlen Téri Színház technikája és technikusa is. Mindezek segítségével a hét végén az elkészült munkából nyilvános demonstrációt tartanak.

A műhelymunkát a szervezők rögzítik, így az elkészült felvétel a fiatal alkotó későbbi pályázatai során jó referenciaként is szolgál. Az alkotóknak további lehetőséget biztosítanak arra, hogy a táncosoknak – igény szerint – tréningeket tartsanak az egy hetes próbafolyamat előtt, így az előadók megismerkedhetnek a fiatal koreográfus saját mozgásvilágával és az alkotó is megismerheti a demonstráció táncos résztvevőit.

Halász Gábor júniusi demonstrációját követően ezúttal Szamosi Judit dolgozhat egy hétig a társulattal.

Szamosi Judit fotóSzamosi Judit 2012 óta rezidens, majd tag az L1 Egyesületnél. 2013-ban végzett a Magyar Táncművészeti Főiskolán, egy ösztöndíjnak köszönhetően részt vett a Ponderosa Tanzland gyakornoki programjában. Mi ketten vagyunk című alkotása a 2014-es SzólóDuó Fesztivál közönségdíjasa volt.

“Azt tapasztalom, hogy a mozgás bennünk, emberekben ösztönösen él. Nem tudunk nem mozogni. Nem mi járjuk a táncot, hanem a tánc jár minket… Sokszor mindez anélkül történik, hogy ennek tudatában lennénk. Az én értelmezésemben ez a bennünk élő mozgás maga a testbeszéd, mely nem tesz különbséget köztünk: nemtől, kultúrától, szociális háttértől, vallástól függetlenül mindnyájunkat átmozgat nap mint nap. Szeretném jobban megérteni, mi köt össze minket emberi lényeket ezen a non-verbális szinten. A testbeszéd világának mélyebb megismerése, kutatása által szeretném megtalálni a mozdulatok mögötti fő motivációt. Lenyűgözőnek és inspirálónak találom, hogy ez a tánc akár tudunk róla, akár nem bennünk él.”
(Szamosi Judit)

Előadók: Hargitai Mariann, Horváth Adrienn, Jakab Zsanett, Wéninger Dalma, Ivanov Gábor, Kovács Péter, Mádi László, Szabó András
Fény: Fogarasi Zoltán
Konzultáns: Kun Attila
Koreográfia: Szamosi Judit