A WDSF 2015. június 14.-én  Spanyolországban, Granadában tartja éves rendes közgyűlését, melyet több fontos megbeszélés is megelőzött. Pénteken választották meg a WDSF Európai Szövetségének elnökségét, ahol magyar sportdiplomáciai siker született: Sándor Zoltán tagja lett a szövetség héttagú elnökségének.

Sándor Zoltán megkeresésünkre elmodta, rettentően örül, hogy helyet kapott az elnökségben és bízik abban, hogy ez az MTASZ számára is előrelépést és több lehetőséget jelent majd.

Az Europai TáncSport Szövetség frissen megválasztott tagja az első ülést követően szakított időt, hogy válaszoljon kérdéseinkre.

Mióta vagy WDSF pontozó?
2000-ben szereztem IDSF pontozói licenszet és 2002 óta pontozok nemzetközi versenyeken.

Hogyan történt a jelölés?
Az MTASZ Elnöksége jelölt a pozícióra.

Milyen szereped lesz az elnökségben?
A megválasztásunkkor a hét fős elnökségben négy pozícióra pályáztak (elnök, elnökhelyettes, főtitkár és gazdasági vezető) és három általános tagot lehetett küldeni.
Engem általános tagként jelölt a Szövetség.
A feladatokat és munkaköröket innentől a hét fős elnökségnek magának kell megszabni. Ez valószínűleg a következő hónapokban megtörténik.

Mit jelent ez a magyar táncsportnak?
Azt gondolom, hogy a megválasztásom nagy előrelépés a MTASZ életében is. Két új ország kapott helyet tegnap az Európai TáncSport Szövetség elnökségében, így hazánk mellett Lengyelország is első alkalommal került be egy kontinentális világszervezet vezetőségébe.

Mit jelent neked?
Hogy nekem mit jelent, azt még nem látom teljesen.
Először is nagyon örülök. Fantasztikus érzés, hogy ennyien bizalmat szavaztak nekem. Lelkesedéssel vágok bele a munkába és várom a feladatokat.
Gondolom, jóval több elfoglaltsággal fog járni, amellett, hogy nem szeretném feladni eddigi tevékenysegeimet.

Hogyan látod a táncsport jövőjét?
Eddig is bizakodó voltam a táncsport jövőjét tekintve és bízom benne, hogy egy ilyen hiánypótló szervezet létrehozásával több lehetősége lesz az európai szövetségeknek.

Mondanál pár szót magadról? Ki az a Sándor Zoltán?
Viszonylag későn kezdtem táncolni. Már elmúltam 18 éves amikor bekerültem Auer Pál tánciskolájába a Műegyetemen. Az ő karaktere nagyon sokat jelentett és meghatározó volt számomra. Már 20 éves is elmúltam, amikor az első versenyemen parkettre álltam remegő lábakkal.

Táncos kerrierünk Judittal számos területre kiterjedt. Sokat versenyeztünk Liscio kategóriában, salsa-mambóban es argentin tangóban a divattáncokat tekintve. Egy alkalommal Liscio kategóriában Európa-bajnoki címet szereztünk, Salsa-mambó-ban pedig az 1992-es Lyon-i Világbajnokságon egy darab 1-esen múlott, hogy nem lettünk világbajnokok és be kellett érnünk a második hellyel.

De ezen sikerek ellenére mégis az argentin tangót szerettük a legjobban. Persze tangóban is számos alkalommal voltunk Magyar bajnokok, valamint Világ- és Európa-bajnoki helyezettek.

Pályafutásunk elején tíztáncoltunk is, de később a standard táncokra helyeztük a fókuszt. 96-tól voltunk Magyar Bajnoki döntősök, majd 2000-ben profi vizsgát tettünk. Úgy alakult, hogy profiban már nem versenyeztünk, amit mindketten sajnálunk azóta is, viszont így több figyelmet tudtunk helyezni a tanításra.

Lajtai Trixivel es Németh Petivel alapítottuk meg a DanceStation TSE-t, ahol az elmúlt 15 év alatt számos korosztályos és felnőtt bajnokot sikerült nevelnünk, akik Magyar Bajnokságokon és világversenyeken még akár jobb eredményt is elértek, mint mi magunk.
Ezt a jovőben is folytatni fogom, fogjuk.

Gratulálunk Sándor Zoltán kinevezéséhez és sikeres munkát kívánunk az elnökség tagjaként!