A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai sportszövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 54 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A Magyar TáncSport Szakszövetség (MTáSZ) Versenytánc és Akrobatikus Rock’n’Roll kategóriában választotta ki az év sportolóit.

A sok nagyszerű hazai versenytáncos pár közül idén ismét – immár harmadik alkalommal – László Csaba és Páli Viktória, a Szilver Táncsport Egyesület versenyzői mondhatják magukénak az év sportolója címet.

László Csaba és Páli Viktória - Profi Standard Világbajnokság 2016

László Csaba és Páli Viktória – Profi Standard Világbajnokság 2016 (Fotó: WDSF @Roland)

László Csaba és Páli Viktória a Standard táncok kategóriájában, professzionista felnőtt korosztályban versenyez. 2011 óta alkotnak egy párt a táncparketten.

Idén több WDSF Open versenyen is felállhattak a dobogó legtetejére. Három WDSF Profi Super Grand Prix ersenyen indultak, ahol sorrendben egy 6., egy 4. és egy 3. helyet szereztek.

Az év folyamán európa- és világversenyeken is képviselték hazánkat. A márciusi WDSF Profi Standard Európa-bajnokságon a 4. helyen végeztek. Novemberben a Drezdában megrendezett WDSF Profi Standard Világkupa versenyen felállhattak a dobogó második fokára.

A WDSF Profi Standard Világbajnokság Dániában került megrendezésre november közepén. László Csaba és Páli Viktória a 41 fős mezőnyben bejutott a döntőbe és a 6. helyen végzett.

A 2016-os TáncSport Magyar Bajnokságokon Professzionista Standard kategóriában első helyen végeztek.

Az Akrobatikus Rock’n’Roll párosok közül idén a junior korosztályban versenyző Czanik László (RÓK And Roll Sportegyesület) és Dobay Dóra (Musztáng Sportegyesület)  lett az év sportolója.

Czanik László és Dobay Dóra - WRRC Európa Bajnokság 2016

Czanik László és Dobay Dóra – WRRC Európa Bajnokság 2016 (fotó: Czanik László & Dobay Dóra facebook oldala)

Czanik László és Dobay Dóra idén négy WRRC Világkupa versenyen indult és képviselte hazánkat a WRRC Európa- és Világbajnokságon. Az áprilisi Világkupa versenyen még csak a dobogó második fokára állhattak fel, ezt kövtően azonban egész évben nem találtak legyőzőre.

Májusban megszerezték az európa-bajnoki címet, az év második felében pedig három világkupa-győzelmet szereztek és övék lett a junior világbajnoki cím is. Így most ők vezetik a világajnoki ranglistát junior korosztályban.