2015. december 18. és 20. között Lettországban, Rigában zajlott a 34. Baltic Grand Prix. Ennek kertén belül a WDSF Junior II. Latin Világbajnokság is megrendezésre került, amelyen a magyar bajnok Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra, valamint a bajnoki ezüstérmes Nagy Márk és Vörös Liza képviselte Magyarországot.

A 66 fős mezőnyben Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra  az első fordulóból egyenes ágon jutott be a második körbe, ahonnan aztán nem sikerült továbbjutniuk. A világbajnokságot a 35-36. helyen zárták.

Nagy Márk és Vörös Liza a redance során harcolta ki a folytatást, a második fordulóban azonban az ő számukra is véget ért a világbajnokság: a 40-45. helyen végeztek.

A világbajnoki címet az orosz Egor Kulikov és Maria Goroshko szerezte meg a másik orosz páros, Danila Mazur és Anastasia Polonskaya előtt, míg a dobogó harmadik fokára a román Alin-Andrei Beca és Catalina-Elena Tampau állhatott fel.

A WDSF Junior II. Latin Világbajnokság végeredménye (/66):
1. Egor Kulikov, Maria Goroshko (RUS)
2. Danila Mazur, Anastasia Polonskaya (RUS)
3. Alin-Andrei Beca, Catalina-Elena Tampau (ROU)
4. Leonards Petkevics – Polina Tsepilova (LTU)
5. EJ Giovanni Cena, Erica Di Maria (ITA)
6. Vladislav Untu, Alexandrina Olteanu (MDA)

Szalai Dénes Ferenc és Balla Petra vasárnap elindult a WDSF Ifjúsági Standard Openen, ahol a 67 fős mezőnyben elődöntőbe jutottak és a 25. helyet szerezték meg.

A 34. Baltic Grand Prix-n 23 ország táncosainak részvételével megrendezésre került a WDSF Standard Világkupa is, ahol azonban nem volt magyar induló. Hazai színekben Filotás Márk és Barkóczi Zsófia nevezett a világkupára, de ők végül mégsem tudtak részt venni a versenyen.

A kupát a litván Evaldas Sodeika és Ieva Zukauskaite vehette át, megelőzve az osrosz Alexey Glukhov, Anastasia Glazunova párost. A harmadik helyt az osztrák Vasily Kirin és Ekaterina Prozorova szerezte meg.

A WDSF Standard Világkupa végeredménye (/23)
1. Evaldas Sodeika, Ieva Zukauskaite (LTU)
2. Alexey Glukhov, Anastasia Glazunova (RUS)
3. Vasily Kirin, Ekaterina Prozorova (AUT)
4. Dmitri Kolobov, Signe Busk (DNK)
5. Dumitru Doga, Sarah Ertmer (GER)
6. Edgars Linis, Eliza Ancane (LVA)

— // —

Franciaországban, Lyonban WRRC Akrobatikus rock’n’roll és Boogie-woogie világkupa versenyt rendeztek a december 19.-én, amelyen két magyar páros indult.

A WRRC akrobatikus rock’n’roll serdülő páros világkupán a 32 fős mezőnyben Polyánki Benedek és Szőke Kitti bejutott a döntőbe és a 4. helyet szerezte meg.

A WRRC Boogie-Woogie felnőtt világkupán a 39 fős mezőnyben Schmidt Gábor és Schmidt-Vachtler Erzsébet a 37. helyen zárt.

forrás: MTáSZ, WDSF