A Felnőtt Latin Döntő helyezettjei

Újra a Folyondár Vasas Sport és Tánc Centrum adott otthont a Magyar Táncbajnokságok  kétnapos rendezvényének. Mindkét nap tánciskolás versenyekkel indult, majd jöttek az évek óta majdnem, vagy teljesen hivatásszerűen táncoló párok.

Szombat:

A nap a junior korosztályú tánciskolás versenyzőkkel kezdődött, a versenyt tánconként és összesítésben is értékelték, latinból több mint 20 pár, standardből 10 pár rótta a köröket a parketten.

A Junior II Latin Magyra Bajnokságon Hatházi Ádám és Stefanic Nika diadalmaskodott, remek felkészülést láthattunk

– a Jun II. Latin teljes eredménylistája

Az Ifjúsági Latin Magyar Bajnokságon címvédés történt, a szentesi páros erős, összeszokott párként mutatta be tudását. Hegyes Berci és Kis Violetta szépen gyűjti a trófeákat, hisz legutóbb a  felnőtt 10tánc Magyar Bajnoki címet is megnyerték Mezőkövesden. A második helyen egy friss párosítás állhatott, Hidi Balázs és Szőke Zsuzsanna személyében. Az eltelt rövid felkészülési idő ellenére, nagyon komoly színvonalat hoztak, ha kitartanak egymás mellett, szép jövő elé nézhetnek. A harmadik helyen Hetei Máté és Jolobceasnai Alexandra párosítás végzett, tiszta, kiforrott technikával, alig maradtak el a második helyezett párostól, hisz a sambában és jive-ban a 2. helyen végeztek.

Berci és Letti

-az ifjúsági Latin Magyar Bajnokság eredménylistája

A Felnőtt Standard Magyar Bajnokságon László Csaba újdonsült táncpartnerével, Páli Viktóriával is diadalmaskodott, Csaba azonban ezentúl csak standard versenyeken lesz látható, latinból egyelőre nem tervezik, hogy versenyeznek majd.

A második hely is a Silver Táncsport Egyesületé lett, Szepesi József és Farkas Bettina ugyancsak viszonylag új párosítás (1,5 éve táncolnak együtt), kérdés nélkül meg tudták tartani a dobogó második fokát. Ennek a klubnak a standard táncokban betöltött dominanciája évek óta megfigyelhető. Az idei nem túl népes mezőnyből (26 pár) 8 pár ebből a klubból indult, három pár a döntőben végzett, négy a legjobb 12-ben és 1 pár a 17. helyen.

A harmadik hely ugyancsak Dél-Magyarországot illette, a kisteleki Pro-Art Táncstúdió nagy múltú párosa, Zsom Olivér és Vozár Boglárka állhatott a dobogóra.

Csaba és Viki első közös bemutatója 2011. decemberében

-a teljes Felnőtt Standard MB eredménylista

Vasárnap:

A vasárnap is tánciskolás versenyekkel indult, ezúttal felnőtt és senior korcsoportokat láthattunk. Fontos megjegyezni, hogy évek óta téma a senior korosztály versenyzésbe bevonása, most láthattunk jó néhány lelkes párost, akik határtalan örömmel táncolták ki magukat a délelőtti versenyen. A felnőtt mezőny kevésbé volt népes mint a junior, de itt is jó példákat láthattunk versenyzési akaratra.

A Junior Standard Magyra Bajnokságon is észlelhető volt a szentesi klub fölénye, a 13 párból 5 Silveres volt, míg az Ifjúsági Standardnél már elképesztő arányokat öltött a Silver túlsúlya: az induló 11 párból 6! ebből a klubból származott. Hegyes Berciék ezt a versenyt is megnyerték.

A nap fénypontja kétségtelenül a Latin Táncok Magyar Bajnoksága volt, mely nagy küzdelmet ígért, hisz több új, ígéretes párosítás is leadta előzetes nevezését.

A versenyen 41 pár állt rajthoz, nem mellesleg több potenciális résztvevő a lelátóról nézte a versenyt.

A címvédés itt is sikerült, hisz Andrea Silvestri és Váradi Martina továbbra is a mezőny fölé magasodik mind technikailag, mind elhivatottságban és befektetett munkában. Sajnos a nemzetközi versenyeken még várat magára az igazán kiemelkedő eredmény (EB, VB döntőre gondolok, az átlag nemzetközi ranglista versenyek többségén döntőben, vagy az első helyen végeznek). A második hely már nem volt ennyire egyértelmű, azok után, hogy egy évek óta húzódó párosítás végül is összeállt, két erős klub háttérrel: Nagymihály Balázs és Szalay Ágnes határozott, tiszta tánccal a harmadik hely befutói lettek.