Térkép betöltése...

Időpont
2015.09.07
19:30 - 21:00


Helyszín
Orkesztika Alapítvány - Mozdulatművészeti Stúdió


Kategóriák


Ami egyedül itt tanulható nálunk – eredeti formájában az 1912-ben kezdődött MOZDULATMŰVÉSZET – ami a testről lélekről szellemről egyaránt szól – célja a szépség egészség emberség 🙂 MINDENKINEK ajánlom aki a mozgást tanulni és nem utánozni akarja.

Mozdulatművészet (klasszikus magyar modern tánc)

Óráim a természetes emberi mozdulatlehetőségek vizsgálatára alapoznak, Dienes és Berczik rendszer és módszer alapján. Célunk a tudatos mozgás elsajátítása, a tér, idő, erő szimbolika felfedezésén keresztül.
https://www.facebook.com/events/667855143348872/
Pálosi István (1971)

Magyar Mozdulatművészeti Társulat igazgatója

Mozdulatművész, koreográfus, pedagógus, szervező

A Magyar Táncművészeti Főiskola – MTF (Állami Balett Intézet) növendéke (1982-1991), majd MAPA ösztöndíjas Berlinben (1995), az esseni Folkwang Egyetem (1997-1998 tanárok: Jean Cebron, Malou Airaudo, Pallai Ágnes) és a MTF moderntánc pedagógus hallgatója BA (2001-2005). Okleveles tánctanár MA (2015 MTF). Modern táncot tanul: Lőrinc Katalintól, Gálik Évától, Hargitai Ákostól; orkesztikát Tatai Máriától és Fenyves Márktól; mozdulatművészetet Berczik Sárától, E. Kovács Évától, Kármán Judittól, Szöllősi Ágnestől, Dr. Dienes Gedeontól.

1992 óta tanít balettet és mozdulatművészetet Magyarországon és külföldön (MMKE, CEU, HIETE, PTE, SOTE-EFK, Moszkva, Varsó, Prága, stb.). 2011-2013 között a miskolci Balázs Győző Református Líceum balettmestere – klasszikus balettet, pas de deux-öt, balett elméletet (gyakorlatszerkesztést) és mozdulatművészetet tanít. 2012-2014 között a Berczik Sára Budai Táncklub mozdulatművészet tanára, 2015-től a „Budapest Táncművészeti Stúdió” Szakközépiskola balettmestere és moderntánc tanára.

Táncos pályáját a Vasas Táncegyüttes gyerekcsoportjában kezdi (1979), majd gyerekszólistaként folytatja az Erkel Színházban. 1994-1995 között az Orkesztika Mozdulatszínház táncosa. A mozdulatművészet megőrzése és fejlesztése céljából Fenyves Márkkal létrehozza a Duncan-Dienes Orkesztika Iskolát (1997), a MOHA-Mozdulatművészek Házát (1997, korábban Mozdulatművészeti Stúdió), és a Magyar Mozdulatművészeti Társulatot (1995). Az Orkesztika Alapítvány programjainak vezetője (1999) a SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál igazgatója.

Elismerések:
Legjobb Táncszínházi előadás – 6. Alternatív Színházi Szemle – 2000
Különdíj „A Tánc Fesztiválja” – III. Kortárs Összművészeti Fesztivál, Veszprém – 2000
Legjobb Táncelőadás – közönségdíj – 7. Alternatív Színházi Szemle – 2001
Legjobb Táncelőadás – közönségdíj – 8. Alternatív Színházi Szemle – 2002
Különdíj „A Tánc Fesztiválja” – IX. Kortárs Összművészeti Találkozó Veszprém – 2006
Legjobb Duó – SZASZSZ – XII. Alternatív Színházi Szemle – Thealter International – Szeged – 2006
Táncművészetért-díj (Fenyves Márknak és Pálosi Istvánnak) Magyar Táncművészek Szövetsége – 2006
„Red Prize” A legkifejezőbb előadásért járó előadói díj – IX. „King – Fairy Tale” Nemzetközi Színházi Fesztivál Velikiy Novgorod, Oroszország – 2007

—————————————-
—————————————-
A MOHÁBAN
—————————————-
—————————————-
MOHA – Mozdulatművészek Háza (Budapest, 1097, Tagló u 11-13. Kemikál telepen) Telefon / Fax: (06-1-) 321 – 9745
megközelítést segítő: http://www.mozdulatmuveszet.hu/studio/index.htm#ter
—————————————-
hétfő 19.30-21.00
Mozdulatművészet
tanár: Pálosi István
—————————————-
vasárnap
MAGYAR MOZDULATKÓRUS – a MOHA fellépő csoportja! ÚJRA indul
11.00-13.00 tréning
13.00-15.00 kórusgyakorlat, koreográfia és próba
tanár: Fenyves Márk, Pálosi István
—————————————-
—————————————-

A tanfolyam díja: 8.000.-/hó, óradíj: 3000.-
Előzetes befizetés esetén a teljes havidíjból 1000 forintot elengedünk.
A mozdulatkórus tagjainak és a Duncan-Dienes iskolásoknak más díjszabás. (érdeklődj a helyszínen)

Elérhetőségeink:

MOHA – Mozdulatművészek Háza (Budapest, 1097, Tagló u 11-13. Kemikál telepen) Telefon / Fax: (06-1-) 321 – 9745

A bejelentkezéshez keress minket az info@mozdulatmuveszet.hu e-mail címen!

Megközelítést segítő: http://www.mozdulatmuveszet.hu/studio/index.htm#ter

Kötelező regisztráció aki még 2012 augusztus óta nem regisztrált:
http://www.mozdulatmuveszet.hu/studio/index.htm#jel

Utalni is lehet a 11706016-20720937 Orkesztika Alapítvány bankszámlaszámra, név és kurzusnév (pl: xy Kreatív Test) feltüntetésével

—————————————-
—————————————-
Egyéb helyszínek
—————————————-

Felnőtt Mozdulatművészet – Élő zongorakísérettel
csütörtök 19.00-21.00
tanár: Pálosi István
zongorakíséret: Gabora Marika
helyszín: a BEM6 – Budavári Művelődési Házban
1011 Budapest, Bem rakpart 6.
A tanfolyam díja: 35.000.-/félév, próba óradíj: 3000.-
Érdeklődés és felvilágosítás: 06209916447
info@mozdulatmuveszet.hu
—————————————-

Felnőtt Mozdulatművészet
Kedd:18.15-19.45
tanár: Pálosi István
helyszín: Klebelsberg Kunó Művelődési Ház
II. Templom utca 2-10.
A tanfolyam díja: 35.000.-/félév, próba óradíj: 3000.-
—————————————-
—————————————-

Kövessétek figyelemmel a facebook-oldalunkat, hogy elsőként értesülhessetek a legfrissebb hírekről
MOHA www.facebook.com/orkesztika
Magyar Mozdulatművészeti Társulat www.facebook.com/mozdulatmuveszet
MOHA – Magyar Mozdulatkórus www.facebook.com/mozdulatkorus
Táncóráink oldala http://www.tancorak.hu/

Ezzel is segíthetsz nekünk! Támogasd adód 1%-val az Orkesztika Alapítványt!
Adószám: 19701840-1-43

Mi a MOZDULATMŰVÉSZET?

A 100 éves tradíciójú modern „TÁNCHUNGARIKUM”. Egy ősi energiákat megmozdító, klasszikus és esztétizáló, teljes embert igénylő, tánc és mozdulatforma. Száz éve a nyugati kultúra ebben találta meg mindazt, amit a kelet már tudott a mozdulatról. Egyszerre élet stílus-filozófia-út és gyakorlat. Általa először, vagy újra felfedezheted a tánc – és a létezés – örömét. Amiért egyedülálló, hogy nem csupán a mozdulatokat használjuk, hanem a hozzájuk fűződő filozófiát, másképp tekinthetünk önmagunkra és másokra, energiákat áramoltathatunk, érzelmeket, indulatokat élhetünk át és engedhetünk ki magunkból, megtapasztalhatjuk a funkciók kiteljesedését. Elmélyedve benne megélhetjük a szépséget, a jót, az egészséget és természetességet, azt az eredeti-ősi állapotot amit teljességnek nevezhetünk. Jelen lehetünk a MOST-ban, a pillanatban, ezáltal ÖNMAGUNK lehetünk.

Hogy született a Mozdulatművészet – Orkesztika?

A mozdulatművészet egy 100 éve született holisztikus magyar művészeti és mozdulati irányzat. Elméleti- tudományos, ORKESZTIKA-nak nevezett mozdulatrendszerének kidolgozója Dr. Dienes Valéria.
Egy több évszázados európai kulturális hiányt pótolt a test és a lélek viszonyrendszereinek újrafelfedezésével. Munkamódszere a megfigyelés, a kibontás, a kiteljesítés, az egyén aktivizálása. Mára több generáció tapasztalata öröklődik ezekben a mozdulatformákban, módszertanban és filozófiában. Fontos hagyománya a folyamatos visszaigazolás és megújulás, minden generáció feladata a hagyományok őrzése mellett a jelenidejűség, így épültek be a klasszikus tánc és ma például a kortárstánc technikai elemei is a tanított gyakorlati anyagba.
Művészeti tevékenységként 1917-től napjainkig egyben színpadi irányzat, melyben a szóló táncoktól a teljes estés produkciókon át a nagyszabású 1000 szereplős mozdulatkórusokig terjed a repertoár.
A műfajból alakult ki 1950-es betiltása után a gyógyító gimnasztika, a klasszikus művészi torna és a számos táncelméleti, tánctörténeti és táncpedagógiai irány.

Kinek ajánljuk?

Ez a táncóra mindenkinek, minden életkorban ajánlható és biztonságos. Bármikor elkezdhető, előképzettséget nem igényel. Profinak és amatőrnek ugyanaz az út, de a profi messzebb jut rajta.
Három egyéni hasznosulása a megelőzés (prevenció), a status naturális fenntartása (kondíció), és öngyógyításra való képesség (rehabilitáció).
Általa – öntudatlanul – is mindenki saját maga gyógyítójává, kiteljesítőjévé válhat a mozgás öröme és energiája által. Használhatjuk bármely táncstílus előkészítésére és kiegészítésére is.

Milyen egy óra?

Száz éve generációról-generációra öröklődő és újraalakuló harmonikus és organikus mozdulatok kombinációjával dolgozunk az órán, sokféle zenére és olykor zene nélkül. A mozdulati anyag emlékeztet a keleti harcművészetekből, más táncirányzatokból ismert elemekre, funkciói és gyakorlata miatt terápiás módszerek és a jóga elemeire is. Rendszeres gyakorlat az, hogy különböző tárgyi eszközök (korong, fátyol, labda, bot) használatával segítjük a mozdulatok funkcionális teljes megvalósulását. Kórusgyakorlatok – mely a műfaj sajátossága – pedig megtanítanak bennünket az együtt lélegzés, együttmozdulás élményére.
Az órán a tanár folyamatosan „vezet”, elmondja, mire figyelj, milyen lépés jön. A mozdulatóra mindig meglepetést tartogat, és sokféle célú lehet. Az óra lehet intenzív, alaposan átmozgat, formál, de egyáltalán nem fogod azt érezni, hogy kimerültél, elfáradtál, kifulladtál. Sokkal inkább feltöltődést, várakozással teli nyugalmat, és mélyen rejtőző izmaid feszülését fogod érezni. De lehet akár meditatív befele figyelő, mikor a fókuszunkat inkább magunkra fordítjuk. De lehet kreatív mikor a bennünk rejlő alkotó erő is kibontakozhat, vagy előadói, mikor megtanulhatjuk milyen a MOST-ban magunkat vállalni.

A 90-120 perces órán rendszerint együtt táncolunk 🙂