November 28.-án Ukrajnában, Kijevben került megrendezésre az Ifjúsági Tíztánc Világbajnokság, amelyen a kategória magyar bajnoka, Sorin Neagu és Elek Réka képviselte Magyarországot.

Az Ifjúsági Tíztánc Világbajnokság 28 fős mezőnyében alig volt néhány olyan páros aki már korábban is részt vett hasonló világversenyen. A verseny ugyanazon a helyszínen zajlott ahol már korábban is több tánc világbajnokságot rendeztek, amely azonban leginkább jeges sportoknak ad otthont. Ennek megfelelően rettentő hideg volt a csarnokban és sajnos a lelátók se teltek meg annyira, hogy a nézők egy kicsit felmelegíthették volna a levegőt.

Ezen a hideg versenyen Sorin Neagu és Elek Réka az első körből bejutott a legjobb 24 közé, majd az elődöntőből a 10. legmagasabb pontszámmal mentek tovább a középdöntőbe. A legjobb 12 között ért véget számukra a világbajnokság, a 10. helyet szerezte meg a páros.

A világbajnoki címet az orosz Vladislav Kolesnikov és Anna Isakovich szerezte meg a lengyel Mateusz Brzozowski és Justyna Mozdzonek, valamint az olasz Andrea Roccatti és Flaminia Iannone előtt.

WDSF Ifjúsági Tíztánc Világbajnokság (/28):
1. Vladislav Kolesnikov, Anna Isakovich (RUS)
2. Mateusz Brzozowski, Justyna Mozdzonek (POL)
3. Andrea Roccatti, Flaminia Iannone (ITA)
4. Yaroslav Brovarskyi, Elizaveta Umrikhina (UKR)
5. Denis Gudovsky, Megija Dana Morite (LVA)
6. Volodymyr Nyelyenson, Naja Dolenc (SLO)

Sorin Neagu és Elek Réka további két versenyszámban is parkettre lépett az ukrán fővárosban. A WDSF Rising Stars Standard Openen a 15 fős mezőnyben a 2. helyet szerezték meg, a WDSF Standard World Openen pedig a 33-40. helyen végeztek a 40 induló között.

forrás: MTáSZ