Első alkalommal díjazták a színházművészet mellett a cirkusz- és táncművészeket szerdán, az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztivál Díjátadó Gálán Szarvason.

A Szarvasi Vízi Színházban már hagyománynak számít, hogy cirkuszművészeti és táncművészeti produkciók is helyet kapnak a Magyar Teátrum Nyári Fesztivál programjában, ezért a díjátadó gálán idén először vezették be az új kategóriákat.

A szarvasi díjátadón a legjobb női táncművésznek járó díjat Tóth Karolina, a GGTánc Eger táncosa kapta, aki aki az elmúlt években többször lett közönségdíjas Egerben.

A legjobb férfi táncművésznek Bolla Dánielt, a Sopron Balett táncosát választották. Őt az Álmos legendája című táncjáték címszerepében láthatta a közönség.

A legkreatívabb táncjáték díját az egri Gárdonyi Géza Színház és az Inversedance/Fodor Zoltán Társulat Traviata című táncjátéka nyerte el. Ezt az előadást már többször láthatta a fővárosi közönség, október 15.-én pedig a Budapest Táncfesztivál nyitódarabja lesz a Millenáris Teátrumban.

A leglátványosabb táncjáték a Soproni Petőfi Színház és a Sopron Balett közös darabja, az Álmos legendája lett.

A Sopron Balett először vett részt a szarvasi fesztiválon, ahol az Álmos legendája című táncmű egy harmadik elismerésben is részesült. Szarka Gyula zeneszerzői különdíjat kapott új zenemű megalkotásáért, a táncjáték kísérőzenéjének komponálásáért. A fesztivál eddigi történetében másodszor fordult elő, hogy egy előadás három szakmai díjat nyert.

A legjobb koreográfia díját a Dunaújvárosi Bartók Táncszínház Rómeó és Júlia című táncjátéka érdemelte ki, melynek rendező-koreigráfusa Vári Bertalan.

Az ExperiDance Produkció Omega-musicalje, a Gyöngyhajú lány balladája is díjazott lett az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon. A produkciót a legjobb zenés előadásnak választották, míg Szomor Györgylegjobb férfi főszereplő díját kapta az előadásban nyújtott alakításáért.

forrés: MTI
(fotó: Gál Gábor)