Kelly Bullard újra Magyarországon!

 

Zumba® Fitness with HC Réka & Urban Dance present
House VS Zumba® Fitness party classes
Tudtad, hogy mi Beto Pereznek, a Zumba kreátorának, kedvenc zenei stílusa?! Mit hallgat legszívesebben, amikor szórakozni megy?! Latin zene? Az bizony stimmel, de csak az alapokban: amiről beszélünk, az a House 🙂

 

A Zumba órát Kelly Bullard ZES (USA) prezentálja, aki amellett, hogy lenyűgöző személyiség, hip-hop táncos múlttal is rendelkezik.

 

Kelly legutóbbi budapesti látogatása:

 

A house dance órát pedig a stílus jeles hazai képviselői, az Urban Dance Team két tagja: Csordás Gábor “Csocsó” és Fazekas Róbert “Pizsy” tartja.
A résztvevők amellett, hogy megismerkedhetnek a house alapjaival, egy House-show keretében megnézhetik, hogy milyenek a profik 🙂

 

A résztvevők frissítő italát a Coca-Cola Testébresztő biztosítja.

Dátum: 2012. május 26. szombat, 18:30-20:30

Helyszín: Ferencvárosi Művelődési Központ, 1096 Budapest, Haller utca 27. (Nagyvárad tértől 5 perc)

Ár:
Elővételben 2800 Ft
Helyszínen 3200 Ft

Elővételi lehetőségek:
– Urban Dance Studio, 1132 Budapest Visegrádi u. 29.,
– Ózon Cafe, 1066 Budapest, Ó utca 12.
– Csallóközi Réka, hc.reka.zumba@gmail.com, http://www.facebook.com/hczumba

Program:
18:30-19:30 House Dance Class – Csocsó & Pizsy (UD Team)
19:30-20:30 Zumba® Fitness Masterclass – Kelly Bullard ZES USA (Host: Csallóközi Réka)

A helyszínen öltöző, ruhatár és büfé rendelkezésre áll!

Napjaink talán egyik legnépszerűbb mozgásformája a Zumba Fitness. (Több országban Zumbáznak, mint ahol McDonald’s van, pedig az sem kevés.) A sport 10 éve született egy véletlennek köszönhetően, és nem mást takar, mint latin tánc alapú fitnesz programot. Beto Perez a Zumba kreátora tavaly felkerült egy neves amerikai sportmagazin által összeállított “100 leginspirálóbb ember egészséges életmód területén” listájára.

A Zumba amellett, hogy remek edzésforma nagyon jó buli is: a legforróbb latin ritmusoktól kezdve a legnépszerűbb slágerekig nagyon sokféle zenével találkozhattok egy órán, és persze a jókedv sem maradhat el. Próbálj meg mosolygás nélkül végig csinálni egy Zumba órát…. nem lesz egyszerű 🙂
Kicsiknek, nagyoknak, fiataloknak, időseknek egyaránt ajánlott, hiszen egy oktató nagyon széles skáláról választhat zenét; így könnyen alkalmazkodik a csoportjához.

 

Mi is a house valójában?

http://www.youtube.com/watch?v=A36Ab9OMvSk&feature=youtu.be
A house alap mozgalmától, 2004-től növekedett és adódott hozzá a dance szövetéhez. Sok house és tech house dj és producer felfrissített hangjaiból született. Sok zenész a ritmikus keretet játszotta,  hozzáadva a némileg tompított hangokat, a komplex szinkópát, az elektronikus lüktetést, és a jazz inspirálta melodikus licenszt, hogy egy réteges houset hozzon létre, ami a tech-hez, a clickno-hoz, vagy a tört ütemekhez sorolható.

A táncosoknak dance megadja a részletességet, a lehetőségét annak, hogy használják az egész testet a zenében lévő apró variációkhoz és megtartsák az élő táncot azzal, hogy zenéről-zenére változtatják, miközben fenntartják az eredeti stílusok sértetlenségét.

A house táncosok következő hulláma akkor jött, mikor a hip hop robbanásszerű népszerűsége már mindent teljesen felforgatott. Olyan óriási klubok, mint a Tunnel vegyes közönségnek játszottak: hip hop-ot és a house-t egyaránt. Néhány dj-nek a dance zene  prezentálása inkább marketing időtöltésnek tűnt, de a táncosoknál egy evolúció ment végbe. Sok hip hop táncos (party táncos, popper, b-boy) vonzódott a ritmusokhoz és az üzenetek tartalmazták az akkori house hangzást. A zene a latin, az afrikai, a kísérleti jazz és a különböző dj-ktől/producerektől származó különböző elektronikus ütemekkel rendelkezett. Hogy az új ritmusokat felcímkézzék, a 70-es évek régi diszkólépéseit hibridekbe öntötték, a latin, az afrikai, vagy más közösségi és tradicionális táncokéba.

Az évek alatt sok új táncos tolta ki a határokat és adott hozzá a house színtér szerkezetéhez és textúrájához. Sok hibrid és új csoport is merített a house klubokból és használta a house alapokat.

Az új lehetőségekkel és a friss megközelítésekkel az olyan csapatok, mint a New Dance Fusion, a GBA, a Soul Sector, a Flowology, az Otrip, a Wanted, az Alma, a Roots, a Next Generation, a Vissi, és a THDP a house zene evolúcióját űzik lendületesen, folyamatos innovációval és saját kultúrával.

 

Forrás: http://www.housedancer.com/  (Fordította: Tomon Ildikó)

 

(Cikk: Csallóközi Réka)